FİLTRELE

Panço

(
Ürün Adeti
)
FİLTRELE
Sıralama
3
4
Kapat
Filtre
Renk
Geri
Renk TEMİZLE
+ Daha Fazla Göster
Beden
Geri
Beden TEMİZLE
+ Daha Fazla Göster
FİYAT
Geri
TEMİZLE
-

Ülkemizde hala sık sık karşımıza çıkmasa da panço, aslında ortaya çıktığı günden bi yana dış giyim konusunda önemli bir yere sahip. Panço kelimesi, İspanyolca Poncho kelimesinden türetilmiştir, ortasında başın geçebilmesi için bir delik bulunan, kare biçimli kumaştan yapılmış bir çeşit pelerin olarak tanımlayabiliriz pançoyu. Pançoda genellikle kolların geçebileceği bir yer bulunmadığından kullanım açısından zor olduğu için genellikle kolları olan mont ve kaban gibi modellere daha fazla rağbet olmakta. Ancak elbette bu durumu fark eden moda sektörü kadın panço modellerine bu konuda kısmen rahatlık getirecek olan kolların geçebileceği delikler de yaparak panço kullanımının artmasına yardımcı olmuştur. Bayan panço modellerinde genellikle kapüşon ve ponpon kullanımı da sık sık görebiliriz zira bunlar neredeyse bizim için panço ile ayrılmaz ikili olmuşlardır.

Gelelim kullanabileceğiniz ve kombinleyebileceğiniz farklı kadın panço modellerine. Pançolarda genellikle siyah, kahverengi, lacivert gibi koyu renkler ve desensiz kumaşlar tercih edilmekte. Suni kürk yaka detaylı siyah bayan panço modelleri en çok tercih edilen panço modellerinden diyebiliriz. Bu tarz siyah suni kürklü ve püskül detaylı pançolarınızı çoğu kıyafetinizle kombinleyebilirsiniz. Siyah kumaş pantolon ve ekru tonlu trikolarınızı siyah bayan panço modelleri ile zenginleştirebilirsiniz. Ya da baştan aşağı simsiyah bir kombini yine siyah bir panço ile tamamlayabilirsiniz. Bu şekilde monokrom stile göz kırpan bir görünüm elde edebilirsiniz. Monokorom stilin bir diğer avantajı ise silüeti daha ince ve uzun göstermesi. Bunun yanı sıra monokrom stil size sade ve klasik bir görünüm verecektir.

Kapüşonlu kadın panço modellerini yürüyüş yaparken yanınıza çok eşya almak istemediğiniz zamanlarda giyebilirsiniz. Olası bir hava değişikliği ve yağmur durumunda tek yapmanız gereken kapüşonunuzu takmak olacaktır. Pançoyu giymek ve çıkarmak son derece kolay olduğundan yanınızda da çok büyük yer kaplamayacaktır. Pançoyu sadece dış giyimde değil mekan içlerinde de rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Dik yakalı pelerini kısa bayan panço modellerinden tercih ederek bunları kazaklarınızın üzerine giyerek iç mekanlarda da normal bir kombin olarak kullanabilirsiniz. Eğer çok sıcak  olduğunu düşünürseniz tek yapmanız gereken gir hareketle pançonuzu başınızdan çıkarmak olacaktır!

Her ne kadar kadın panço modellerinde genellikle desensiz sade tasarımlar tercih edilmekte desek te aslında bazı desenlerin modası hiç geçiyor. Leopar ve zebra desenleri her yerde olduğu gibi pançolarda da sıkça kullanılıyor. Hatta bazen dümdüz giydiğiniz sıradan renkli kıyafetlerinizin üzerine pançonuzu giyerek görünümünüzü bir anda değiştirmeniz son derece kolay. Yine aynı şekilde farklı etnik desenlere sahip pançoloları, kotlar ve keten kıyafetleriniz ile kombinleyerek daha bohem ve farklı stiller yaratabilirsiniz. Pançolar eğer kamp yapmaya giderseniz yine tercih edebileceğiniz dış giyim parçalarından biri olacaktır. Zira yürüyüş sırasında size engel olmayacak ve aynı zamanda kollarınızı da özgürce kullanmanıza olanak tanıyacaktır.

Uygula
Iptal Et
GERİ
ANASAYFA

Ne arıyorsunuz ?

Ara
Kampanyalar
TESETTÜR
CENTER OF FASHION