FİLTRELE

Atlet-Body

(
Ürün Adeti
)
FİLTRELE
Kapat
Filtre
Renk
Geri
Renk TEMİZLE
+ Daha Fazla Göster
Beden
Geri
Beden TEMİZLE
+ Daha Fazla Göster
FİYAT
Geri
TEMİZLE
-

İç çamaşırlarını, fiziksel sağlımızı koruyan, dış giyimimize estetik bir görünüm kazandıran doğrudan tene giyilen giysiler olarak tanımlamak mümkün. Sağlığımızı korumak adına iç çamaşırlarının seçimi önemli. Göz önünde bulundurulması gereken kriterler kullanılan kumaşların ve diğer malzemelerin cildimize zarar vermemesi yani sağlığımızı tehdit eden kimyasal maddeler içermemesi ve hareket yeteneğimizi kısıtlamaması, vücut ısımızı koruması ve terletmeyen ya da teri emme özelliği taşıyan kumaşlardan üretilmiş olması. Estetik görünüm de önemli tabi.

İnsanlar, korunmak, vücudu güzel göstermek ve hatta sosyal statü belirlemek için bile kullanmışlar iç çamaşırlarını. Örtünmek ve korunmak amaçlı olan iç çamaşırları sonradan büyüyen moda sektörünün de önemli bir parçası haline gelmiş. 

İç giyimi seçiminde bizi yönlendiren temel öğeleri,  tıpkı diğer giysilerin seçiminde olduğu gibi gelenek, Moda trendleri ve mali durum olarak sayabiliriz. 

İç çamaşırları arasında önemli bir yeri olan kadın atletlerinin tarihçesine bakacak olursak atletlerin geçmişinin  Romalılar zamanında kullanılan  iç gömleklerine dayandığını söylemek mümkün. Ortaçağda iyice popüler olan bu iç gömlekleri üst giysiyi kaydırmaması amacıyla kadınlar da elbise altında kullanmaya başlamışlar. Günümüzdeki kadın atletlerinin ataları diyebiliriz bu iç gömleklere. Şimdi kullanılan kadın atletlerini pamuklu veya yünlü kumaştan yapılan kolsuz, yuvarlak yakalı, ince veya kalın askılı iç giysileri olarak tanımlamak mümkün. Atletlerin yaka kesimleri, sıfır, kare, V, beşgen şeklinde olabilir. Askısız elbiselerin içerisinde kullanılmak üzere straplez atletler de bayan atlet modelleri arasına eklenmiş.

Başlangıçta yalnızca beyaz renkli ve oldukça sade görünüşlü üretilen bayan atletleri günümüzde hemen her renkten üretilmeye başlandı. Bir adım ileri götürülerek bodyler yaratıldı. Kadın atletleri değişik kalitelerde olabiliyor. Yüksek ederli, adeta bluz görünümlü kadın atlet bluzların yanı sıra piyasalarda çok daha ekonomik olan ucuz kadın atletlerine ulaşmak da mümkün. Pamuklu kumaşlardan olduğu kadar doğal lifli diğer malzemelerden hatta ipek ve satenden üretilenleri bile mevcut. Kadınların her zaman güzellik arayan ruhlarına hitap edebilmek için pamuklu dokuma kadın atletlerine bile göğüs dikişleri yapılmış ve bu kısımlarda danteller kullanılmış. Yaka ve kol kenarları oya işlemeleri ile süslenmiş. Yaka kenarlarının oyaları minik fiyonklarla süslenmiş. Bir kısım kadın bu süslemelerden hoşlanırken bazı kadınlar da bu tür süslemelerin dış giysilerin görüntüsünü etkilediğini, katmanlar ortaya çıkardığını düşündükleri için alternatifler düşünülmüş. Ortaya tamamen dikişsiz, düz lazer kesimli bayan atletleri çıkmış. Özellikle sportif aktivitelerde  sütyen, fanila gibi kat kat giysiler zorluk yarattığından sütyen ve fanilanın birleştirildiği sütyenli atlet modelleri üretilmiş. Lohusa kadınların işlerini kolaylaştırmak için emzirme atletleri geliştirilmiş.  Değişik renk seçeneklerine sahip olmasına rağmen giysilerden özellikle ince dokumalı giysilerden belli olmaması için ten rengi kadın atletleri en çok tercih edilenlerden. Kadın atlet bluzlar tek başına satılabildiği gibi atlet, külot takımları halinde de satılabiliyor.

 

Uygula
Iptal Et
GERİ
ANASAYFA

Ne arıyorsunuz ?

ÇOK SATANLAR ÇOK SATANLAR
TESETTÜR TESETTÜR
Home Home
Fırsat Ürünleri Fırsat Ürünleri
Trend Ürünler Trend Ürünler