https://www.fullamoda.com/
FİLTRELE

Gömlek

(
Ürün Adeti
)
FİLTRELE
Kapat
Filtre
Renk
Geri
Renk TEMİZLE
+ Daha Fazla Göster
Beden
Geri
Beden TEMİZLE
+ Daha Fazla Göster
FİYAT
Geri
TEMİZLE
-

Gömleğin binlerce yıllık bir tarihi var. Geçmişi ta eski Mısır uygarlığına kadar dayanıyor. Ancak kadınların onu keşfedip giyebilmesi ancak 1950 ‘li yıllarda gerçekleşmiş. İlk giyilen kadın gömlek modelleri, erkek kesimli gömleklermiş. 1960 ‘lı yıllarda kadın gömlek modelleri, vücuda sımsıkı oturan modellere dönüşmüş. Likralı kumaşlar ilk kez bu dönemlerde gömleklerde kullanılır olmuş. 1980 yılları ipek gömleklerin öne çıktığı yıllar. Kadın – erkek çok desenli gömlekler de bu dönemin yarattığı tasarımlar arasında. 1990 larda ipek gömlek ayrıcalığını sürdürüyor ancak çok desenli gömlekler geriye çekilmiş yerini daha sade ve düz tasarımlar almış. Oduncu gömlekler de yine 90 lı yıllarda hayatımıza girmiş.

1950 li yıllardan bu yana giysi dolaplarımızın baş köşesinde yer bulan kadın gömlek modelleri, moda trendleri ile birlikte değişmiş. Bazen yakalar büyümüş, bazen küçülmüş. Bazen fırfırlar eklenmiş, bazen darlaşmış, bazen bollaşmış. Manşet modelleri değişmiş. Ama hep var olmuş. 

Tayyörlerin, pantolon-ceket takımların popülerlik kazandığı bu sezonda gömlek de doğal olarak yeniden ön plana çıktı. Bu sezon bayan gömlek modellerine baktığımızda yüksek yakaların, güçlü kolların ön plana çıktığını görüyoruz. Abiye gömlekler, transparan gömlekler göz alıcı bir şekilde akşam kıyafetlerini süslüyor. Taşlar, boncuklar, işlemeler yine gömleklerin şıklığına şıklık ekliyor. Darkesim gömlekler gece ve gündüz giyiminde kullanılmakta. Spor kesim gömlekler, gerek takım içlerinde, gerek pantolon üstlerinde sıkça kullanılıyor. Özellikle ekose desenli spor kesimli gömlekler sokak şıklığının en çok kullanılan parçalarından.

Kadın gömlek modellerinde kullanılan kumaşlar oldukça geniş bir yelpazeye sahip. Ancak bu yıl doğal lifli kumaşlar, ketenler, kotonlar, ipekler yeniden öne çıktı. Saten, şifon, viskoz, krep, likra yine kadın gömlek modellerindeki kumaş çeşitliliğine  vereceğimiz örneklerden.

Jean pantolon, beyaz gömlek kombini ne giyeceğim derdine düşen kadınların her zamanki kahramanı. Gideceğiniz ortama göre ayağınıza giyeceğiniz bir stiletto, ya da spor ayakkabı veya çizme ya da günün modasına uygun bir bot kolay şıklığın anahtarı gibi. Takılar da sezon trendlerine göre değişse ve ince zincirler küçük kolyeler zerafet zimgesi olarak boynumuzdan pek çıkmasa da bu yıl zincir takılar, gömleklerle birlikte kendini sıklıkla gösterecek.

Düz renk gömleklerin yanı sıra kareler, ekoseler, çiçek desenleri, geometrik desenler ve tabii ki leopar ve zebra desenler yine kadın gömlek modellerinde inanılmaz çeşitlilik ve renkte. Gomlek yakalarındaki kesimler yıldan yıla değişse de klasik kadın gömlek modelleri değerini hiç kaybetmeksizin varlığını sürdürecek. Alternatif gömlek yakalarından bahsedecek olursak hakim yakalı, Kruvaze yakalı, balon yakalı kadın gömlek modellerini sayabiliriz.  Boynu fiyonklu kadın gömlek modelleri bu sezonun en trend parçalarından. Uzun, kısa, bol, karpuz, fırfırlı kol kesimlerine bu yılın kadın gömlek modellerinde çokça kullanılmış. Gömleklerde kullanılan düğmeler de, gömleğin şıklığına artı değer katan malzemelerden.

 

 

Uygula
Iptal Et
GERİ
ANASAYFA

Ne arıyorsunuz ?

Ara
Kampanyalar
TESETTÜR
CENTER OF FASHION