FİLTRELE

Gözlük

(
Ürün Adeti
)
FİLTRELE
Kapat
Filtre
Renk
Geri
Renk TEMİZLE
+ Daha Fazla Göster
Beden
Geri
Beden TEMİZLE
+ Daha Fazla Göster
FİYAT
Geri
TEMİZLE
-

Görme kusurları insanlığın tarihiyle paralel olarak başlangıçtan bu yana devam ediyor. Gözlük ise keşfinden bu yana insanların yaşamını kolaylaştıran en önemli icatlardan biri. Çevreyi net görememek tamamen sizin etrafınızı algılama biçiminiz ile alakalı. Uzağı göremiyorsanız dünyanız net çizgilerden oluşmuyor, astigmatınız varsa dünyanız kırık çizgilerden oluşuyor. Bu durumu düzeltebilmenin çabaları  eski yüzyıllara dayanıyor. Hatta mazisi ilk çağlara kadar uzanıyor. Cilalanmış kaya kristalinden yapılan mercekler ilk gözlük örnekleri olarak kabul ediliyor.  İlk saplı gözlükler 16. Yüzyılda İspanya`da kullanılmaya başlanmış. Gözlük çerçevelerinin şimdiki formunu alması ise 17. Yüzyılı bulmuş ve İngiltere`de gerçekleştirilmiş.

Hikayesi görüş kusurlarını düzeltmek göreviyle başlayan gözlükler sonradan Güneşten koruma amacını da üstlenmiş. Günümüzde ise bu görevlerinin yanında yeni bir görev daha üstlenerek  kıyafet kombinlerinin vazgeçilmez aksesuarlarına dönüşmüş.

Kadın gözlük modelleri de moda trendlerine bağlı olarak değişmekte. Çerçeveler bazen büyüyor bazen küçülüyor. Bazen kemik çerçeveler bazen metal çerçeveler ön planda. Camlar da bazen koyu bazen açık renkte. 

2022 yılı kadın güneş gözlüğü modellerine baktığımızda ilk gördüğümüz eski yılların kocaman gözlük çerçevelerinin geri geldiği. Moda dünyası 2020 yılının getirdiği evde kal zorunluluğu nedeniyle insanların can sıkıntısını biraz olsun gidermek amacıyla son derece renkli tasarımları sunuyor. Giysilerdeki çeşitlilik kadın güneş gözlükleri için de geçerli. Büyük Yuvarlak Gözlükler, Aviator Gözlük Modelleri, Geometrik şekillerle dizayn edilmiş büyük ve renkli kemik çerçeveler, şeffaf kadın güneş gözlükleri, üst kısmı kalın çerçeveli altı çerçevesiz fütüristik tasarımlar, kedi gözü tasarımlı  kadın güneş gözlüğü modelleri, sarı çoğunlukta olmak üzere renkli camlar, kaplumbağa kabuğu desenli çerçeveler, dar ince uzun kemik çerçeveli kadın gözlük modelleri, taşlı, pullu çerçeveler, ince metal çerçeveler. Kısacası bu yıl canınız ne isterse onu takabilirsiniz tabi kombininizi göz ardı etmeksizin.

Kadın güneş gözlüğü modellerinden, 2022 yılı kadın güneş gözlüğü modasından bahsettik iyi güzel de iyi görünebilmenin ilk şartı da seçtiğimiz çerçeve modelinin yüzümüze uygun olması. Yüz şeklinizi bilmeniz size en yakışan çerçeveyi bulabilmenizin ilk şartı. Yüz şekilleri 6 maddede kategorize edilmiş. 

Oval yüzler : En şanslı grup diyebiliriz. Her model çerçeve yakışır. Seçiminizi hiç endişe etmeksizin beğendiğiniz modelden yana yapabilirsiniz.

Yuvarlak yüzler : Bu tür yüze sahip kadın güneş gözlüğü modellerini seçerken tercihlerini ince çerçevelerden ya da keskin kenarlı çerçevelerden yana kullanabilirler.

Kalp şekilli veya üçgen yüzler : Kedi gözü, Oval veya yuvarlak çerçeveler tam size göre. 

Uzunlamasına dikdörtgen yüz : Oval ve yuvarlak çerçeveler, bombeli çerçeveler, kalın çerçeveler öncelik vermeniz gereken kadın gözlük modellerinden.

Kare yüzler : Yüzü uzatan çerçeveler, kalın çerçeveler, yuvarlak çerçeveler ilk tercih edilecek gözlük modellerinden.

Trapez yüz denilen üstü geniş altı ince üçgen yüzler : Keskin hatlı gözlükler, üst tarafı belirgin alt tarafı daha ince kenarlı çerçeveler taviseye edilebilir. 

 

Uygula
Iptal Et
GERİ
ANASAYFA

Ne arıyorsunuz ?

Home Home
Outlet Outlet
TESETTÜR TESETTÜR
Trend Ürünler Trend Ürünler