FİLTRELE

Kemer

(
Ürün Adeti
)
FİLTRELE
Kapat
Filtre
Renk
Geri
Renk TEMİZLE
+ Daha Fazla Göster
Beden
Geri
Beden TEMİZLE
+ Daha Fazla Göster
FİYAT
Geri
TEMİZLE
-

Erkek kadın, genç yaşlı herkesin giysilerinde demirbaş olarak tercih ettikleri çok önemli bir aksesuardan bahsetmek istiyoruz bugun sizlere.  hem stil açısından görüntüyü zenginleştiriyor, hem bol gelen alt giyim ürünlerini daraltmaya yarıyor hem de tek parça elbise gibi giysileri kazaklar ya da tişörtlerle giyerek kendileri yardımıyla farklı stiller yaratıyor bu aksesuar. sanırım artık bu aksesuarın ne olduğunu tahmin etmişsinizdir. evet bildiniz; kemerlerden bahsediyoruz. 

Kemer, bele dolayarak ya da sabitleyerek bir toka ile tutturulan, kumaş, deri veya metalden yapılan bel bağıdır. Giysilere bağlı olarak bir örnek ve aynı materyalden üretilmiş olabileceği gibi, giysilerden bağımsız bir biçimde aksesuar amacı ile de kullanılabilir. Bir kemeri en basit şekilde oluşturan unsurlar, zamanla değişen ve gelişen moda sebebiyle şekilde ve işlevsel özellikleri değişebilen bir adet kemer tokası ve beli rahatça kavrayabilmek için bu kemerin üzerine açılmış deliklerden meydana gelir.

Kemer, hayatımıza ta Tunç Çağı`nda girmiş ve o zamanda günümüze kadar bu yana hem kadınlar için hem erkekler için tercih edilmekte olan bir giyim aracıdır. her ne kadar Orta Çağ`a kadar kadın giyiminde erkeklerde olduğu kadar adını duyuramamış olsa da günümüzde çeşit çeşit kadın kemerleri zevkimize sunulmuş durumda.

Kadın kemer modellerine göz atacak olursak en başta klasikleşmiş düz metal tokalı siyah ve kahverengi deri kemerlerden bahsedebiliriz. bu kemerler yıllar boyunca en çok tercih edilen modeller olma özelliklerini hiçbir zaman yitirmediler. özellikle kot pantolonlar ile hem işlevsel açıdan hem de moda ve stil açısından harika bir uyuma sahip düz kemerler herkesin dolabında en az bir adet olduğuna emin olduğumuz demirbaş aksesuarlar arasında yer alıyor.

Bunun yanı sıra kemer modellerinde taşlı ve işlemeli tokalar bulunan kemerler son yıllarda bir hayli popülerleşti. bu tarz tokası işlemeli kemerler hem stilinize retro bir görüntü yansıtıyor hem de modayı yakından takip etmenize yardımcı oluyor.düz dikdörtgen kemer tokalarının yanı sıra halka tokalı kadın kemer modelleri de bir hayli revaçta. bu tarz halka tokalı kemerler özellikle sonbahar kış aylarında elbiselerinizin üzerine giyeceğiniz kazakları elbiseyle bir bütün şeklinde göstermenizi sağlarken stilinize başka bir doku ve hava da katmanıza yardımcı oluyor. klasikleşmiş kadın kemer modellerinin yanı sıra sadece süs olarak kullanabileceğiniz ince renkli kemerler de sezonun trendleri arasında yer almakta. bu tarz ince kemerler genellikle düz duran kıyafetlerin beline takılarak hem giysilerinize bir hareket katmış oluyor hem de dümdüz ve sıradan görüntüleri renkli ve modern bir dokunuşla daha farklı bir boyuta taşıyor.

Kadın kemer modellerinde en sevdiğimiz trend ise toka kısmında farklı hayvan, bitki ya da şekil detayları bulunanlar. bu tarz kemerler giysileriniz ne kadar basit ve sade olursa olsun, sadece tek bir dokunuşla sıradışı ve havalı tarzlar yaratmanıza yardımcı oluyor. klasikleşmiş görüntülerin havasını bir anda değiştirerek sofistike stiller yaratmak isterseniz siz de kendinize tokasında bu tarz işlemeler bulunan kadın kemer modellerinden edinebilirsiniz.

Uygula
Iptal Et
GERİ
ANASAYFA

Ne arıyorsunuz ?

Home Home
Fırsat Ürünleri Fırsat Ürünleri
TESETTÜR TESETTÜR
Trend Ürünler Trend Ürünler