FİLTRELE

Şal

(
Ürün Adeti
)
FİLTRELE
Kapat
Filtre
Renk
Geri
Renk TEMİZLE
+ Daha Fazla Göster
Beden
Geri
Beden TEMİZLE
+ Daha Fazla Göster
FİYAT
Geri
TEMİZLE
-

Kadın şalları özellikle tesettür giyimin en az eşarp kadar önemli parçalarından biri. Özellikle genç nesil eşarplar yerine şal kullanmayı tercih ediyor. Kadın şal modelleri de  tüm moda sektörünün diğer  parçaları gibi her yıl yenileniyor ve güncelleniyor. Kadın şal modellerinin yanı sıra bağlama tarzları bile değişiyor ve yenileniyor. Yazımızın ilerleyen satırlarında bağlama tekniklerinden de söz edebiliriz. Aslında kadın şal modelleri sadece tesettür giyinen kadınların değil özellikle sonbahar-kış aylarında diğer kadınların da kullandığı önemli bir aksesuar. 

Tesettür giyimde bu sene kadın şal modelleri arasında jazz ya da caz şal olarak adlandırılan model ivme kazanmış durumda. Üretildiği kumaşın özelliği nedeniyle kırışmayan, kaymayan, tüylenme yapmayan esnek bir yapıya sahip. Renk çeşitliliği çok fazla, hemen her rengin her tonunda bir caz şal bulmanız mümkün. Pek çok genç kadın caz şalı bağlarken rahat şal bağlama tekniğini tercih ediyor. İki ucu eşit biçimde omuzlardan sarkacak şekilde başa konumlandırıp, çene altına iğne takıyor ve kalan uçları ya da uçlardan birini omuzdan atarak bağlamayı tamamlıyor. Abiye giyimde bağlama tekniği farklılık gösteriyor ve özellikle yaka detayı olan elbiselerde jazz şal, uçları arkaya sarkacak şekilde bağlanıyor. Şal bağlamaları sırasında kullanılan taşlı iğnelerde ayrıca şık bir aksesuar görevi yapıyor. Aynı zamanda bu aksesuarların farklı kullanımları sayesinde şalları farklı modellerde bağalmak mümkün. Şalların içinde kullanılan bonelerin renklerinin şala uyumu da şıklığınız için ayrıca dikkat edilmesi gereken bir başka konu. Tabii ki kullanılan şalın yapılan kombinle uyumu da ayrıca önemli.

Muhafazakar giyimin dışında spor giyinmeyi seven kadınlar da kombinlerinde aksesuar olarak şal kullanmaktalar. Şallar abiye kıyafetlerde de elbise üzerine alınarak hem sıcak kalmanızı hem de zarif görünmenizi sağlar.

Kadın şal modelleri arasında  büyük kare kesimlere, ya da diktörtgen kesimlere rastlayabiliyoruz. Bazı şallar püsküllerle süsleniyor. Bazıları Tığ işi oyalarla sonlandırılıyor. Bazıları ise düz kesimli olarak kullanılıyor. Mağaza raflarında kumaş şalların yanında, triko şalları, el örgüsü şalları da bulabiliyoruz. Abiye kıyafetlerle kullanılabilecek ipekten, şifondan, taftadan ya da benzer kumaşlardan yapılan şalları da satın almak mümkün.

Özellikle sonbahar-kış aylarında kadın şal modelleri, trençkotların, kabanların ya da montların üzerinde kullanıldığından tıpkı diğer kıyafet parçalarının olduğu gibi onların da yapılan kombinle uyum içinde olması önemli.  Tarzınıza göre şalınızı ton sür ton tarzda ya da kontrast renklerde ya da monokrom tarzda seçerek kullanabilirsiniz.

Düz renk kadın şalların yanı sıra kareli, ekoseli, çizgili, geometrik desenli şal modelleri mevcut. Şalınızı uygun şapka veya berelerle kullandığınızda kendinizi hem sıcak hem de çok şık hissedeceğinizi rahatlıkla söyleyebiliriz. 

2022 sezonunun ilk yarısında ana renk olarak kabul edilen maviler, ikinci yarıda yerini kırmızılara bırakıyor. Kırmızı tonlarında seçeceğiniz kadın şal modelleri enerjik görünmenizi de sağlayacaktır.

 

 

 

 

Uygula
Iptal Et
GERİ
ANASAYFA

Ne arıyorsunuz ?

Home Home
Fırsat Ürünleri Fırsat Ürünleri
TESETTÜR TESETTÜR
Trend Ürünler Trend Ürünler