FİLTRELE

Eldiven

(
Ürün Adeti
)
FİLTRELE
Kapat
Filtre
Renk
Geri
Renk TEMİZLE
+ Daha Fazla Göster
Beden
Geri
Beden TEMİZLE
+ Daha Fazla Göster
FİYAT
Geri
TEMİZLE
-

Eldivenler elleri dış etkilerden korumak için kullanılabildiği gibi farklar amaçlar için de ele giyilebilen deri, kauçuk, kumaş, yün, süet, kadife ya da diğer malzemelerden üretilen bir el giysisidir. Soğuktan korunmak ve hijyenik nedenler eldivenlerin kullanım amaçları arasında bulunmaktadır. Özellikle altı aydır devam etmekte olan pandemi süreci yüzünden eldivenleri hijyenik nedenler sebebi ile kullanmak bizim için günlük hayatın bir rutini haline geldi diyebiliriz. Kış şartlarının ağır olduğu çeşitli ülkelerde özel derilerden yapılan eldivenler fazlasıyla tercih edilmektedir. Fakat eldivenin giyilmesinde her ne kadar genel amaç kişinin kendisini koruması olsa da artık günümüzde aksesuar olarak kullanımı da bir hayli yaygındır.  Bazen de eldivenler üniformaların önemli bir parçasını teşkil edebilir.

                Kadın eldiven modelleri arasında en çok deri ve süet modeller tercih edilmekte. Özellikle sofistike ve şık giyimi seven kadınlar arasında deri eldivenler trençkotlar, deri pardesüler ile kombinlenmekte. Bu tarz stiller retro bir hava yaratmakla birlikte bizce çok havalı görünüyor. Deri eldivenlerde siyah, bej, kahverengi ve bordo renk; gözlemlediğimiz kadarı ile kadınlar tarafından en çok tercih edilen renkler arasında bulunuyor.  Süet modeller de en az deriler kadar havalı ve elegan görünüyor. Kaşe kabanlar ve süet eldivenler birbirlerini adeta tamamlıyor diyebiliriz. Süet kadın eldiven modelleri arasında düğme detaylı olanlar bizim bu kategorideki favorilerimiz. Bu düğme detayları eldivenin elinizde nasıl duracağını da kontrol edebilmenize yarıyor. Aynı zamanda eldivenlerin elinizde çok bol durmasını da engelliyor.

                 Örgü kadın eldiven modelleri, örgü bereler, montlar ve kabanların ciddiyetini azaltıp size sevimli ve dinamik bir görüntü veriyor. Yün eldivenler ayrıca ellerinizi sıcak tutma konusunda en başarılı olanlardan biri. Eldiven kullanımını zor bulan, soğuktan koruma konusunda eldivenin işlevselliğine hak verse de iş yapımını imkansızlaştırdığını düşündüğü için giyemeyenler içinse parmaksız eldiven modelleri her zaman en çok tercih edilen kadın eldiven modelleri arasında yer alıyor. Bu tarz parmaksız eldivenlerde polar tercih etmek daha mantıklı olacaktır çünkü polar ellerinizin daha hızlı ısınmasına yardımcı olacaktır. Ayrıca bazen bu parmaksız eldiven modellerine düğmeyle takılabilen üst kısım da ekleniyor ki herhangi bir iş yapmak durumunda kalınmadıkça elleri soğumaktan korumak kolaylaşabilsin. Yine aynı şekilde elinden telefonunu bırakamayanlar için dokunmatik parmakları bulunan eldivenler de kullanışlı bir tercih olabilir. Fakat bu ürünlerin ellerinizi ne kadar sıcak tutabileceği ve sizi dokunmatik açıdan ne kadar tatmin edeceği bizce tartışılabilir bir durum. Ponpon detayını sevenler için ponpon detaylar barındıran kadın eldiven modelleri tercih edilebilir. Bu tarz eldivenlerde bilekten  başlayan ve ele kadar uzanan rengarenk ve sevimli örgü eldivenlerden istediğinizi seçerek sadece ellerinizi değil bileklerinizi de soğuktan koruyabilir, soğuk havayı dışarıda tutabilirsiniz. Kış mevsimini çağrıştıran desenli eldivenler de klasik ve güzel bir seçim olabilir.

 

 

Uygula
Iptal Et
GERİ
ANASAYFA

Ne arıyorsunuz ?

Home Home
Fırsat Ürünleri Fırsat Ürünleri
TESETTÜR TESETTÜR
Trend Ürünler Trend Ürünler