FİLTRELE

Pantolon

(
Ürün Adeti
)
FİLTRELE
Kapat
Filtre
Renk
Geri
Renk TEMİZLE
+ Daha Fazla Göster
Beden
Geri
Beden TEMİZLE
+ Daha Fazla Göster
FİYAT
Geri
TEMİZLE
-

2022 yılı kış aylarından itibaren başlayan Covid-19 salgını nedeniyle insanlar bir anda tüm alışkanlıklarından vazgeçip evlerine kapandı. Uzun süren bu kısıtlılık döneminden sonra ki bu ekonominin de yavaşladığı, alış verişin alt seviyelere düştüğü bir dönemdi. Geçen bir şaşkınlık döneminden sonra, alış veriş yapamamanın da etkisiyle gözler ertelenen, iptal edilen moda gösterilerine döndü ve beklentiler başladı. Moda dünyası da bu bekleme döneminin ardından gerek dijital gösterilerle, gerek izleyicisiz yapılan defilelerle yeni koleksiyonlarını ortaya çıkarıp 2021 trendlerini belirlemeye başladılar.

2020 ilkbahar-yaz aylarında mavi yılı olarak açıklanmıştı ama sonbahar ve kış aylarında kırmızıya dönmeye başladı. 2020 sonbahar-kış ve 2021 yılı trendlerine baktığımızda genel olarak kullanılan doğal kumaş dokularını, ve rahatlık temasını kadın pantolon modellerinde de görüyoruz. Özellikle sonbahar-kış sezonu için dökümlü görünümlü, yünlü kumaşlar bayan pantolon modellerinde revaçta. Her kesimde kadın pantolon modelleri var olmakla birlikte, pilili, bol dökümlü pantolonlar, lastikli veya büzgülü beller, ip veya deri kemerler sezonun göz dolduran yenilikleri arasında.

Bazı markaların koleksiyonlarında ön paçalarda küçük yırtmaçların olduğu kadın pantolon modellerini görüyoruz. Bazı tasarımcılar ise pantolonların yan taraflarında daha derin yırtmaçlar kullanmış. Yandan yırtmaçlı bayan pantolon modelleri daha bol kesimli olarak tasarlanmış. Yüksek belli boru kesimli pantolonlar yüksek topuklu botlarla kullanılıyor. Havuç pantolon ve kargo pantolonlar dolaplardaki yerini koruyor.

Pantolon boyları çeşitlilik gösteriyor. Kısa pantolonlar da, uzun pantolonlarda aynı derecede kullanılmış. Genel eğilim uzun kadın pantolon modellerine doğru olsa da ayak bileği ya da diz altı boyları bazı koleksiyonlarda kullanılmış.

Havuç pantolon ve kargo pantolonlar da dahil olmak üzere kullanılan kumaş desenlerine bakacak olursak, kareleri, ekoseleri, çizgileri, balık sırtı desenlerini ve hatta geometrik desenleri bayan pantolon modellerinde de sıklıkla görmekteyiz. Desenli kumaşların yanında düz renkler de her zaman kullanım kolaylığı yaratan seçenekler arasında. Toprak tonlarını, kiremit tonlarını, antrasit tonlarını, kırmızı tonlarını ve mavi tonlarını rahatlıkla kullanabilirsiniz. Deri pantolonların da bir seçenek olarak pek çok koleksiyonda yer aldığını görmekteyiz. Tüm bu karmaşanın içinde jean pantolonlar dolaplardaki yerlerini koruyorlar. Dar kesim, bol kesim hiç fark etmiyor, onlar kadın giyiminin asla terk edilmeyen parçaları. Yüksek bel pantolonlarda aynı kumaştan veya farklı malzemelerden üretilen kemerler yeniden gündeme geldi. Pantolon altında yüksek topuklu botların yanı sıra platformlu modeller de kullanılmış. Tabii spor ayakkabılar ki bu sene altı yüksek modelliler daha tercih ediliyor, yine kombinlerimizin vazgeçilmezleri arasında.

Pantolonları vatkalı gömlekler, uzun hırkalar, oversize ceket veya kabanlarla kombinleyebilirsiniz. Deri ceketler, montlar ve jean ceketler de yine seçebileceğiniz parçalar arasında. Zincir aksesuarlarda kombinlerinizi daha da göz alıcı hale getirecektir.

Unutulmaması gereken bir konu pantolon seçimlerinde bedeninizin yapısını göz önünde bulundurmanız. Armut tipi bir bedene sahipseniz kalçalarınızı geniz gösterecek yüksek bel pantolonlardan uzak durmalı boru kesimli pantolonları tercih etmelisiniz.

 

Uygula
Iptal Et
GERİ
ANASAYFA

Ne arıyorsunuz ?

Outlet Outlet
TESETTÜR TESETTÜR
Trend Ürünler Trend Ürünler