FİLTRELE

Kolye

(
Ürün Adeti
)
FİLTRELE
Kapat
Filtre
Renk
Geri
Renk TEMİZLE
+ Daha Fazla Göster
Beden
Geri
Beden TEMİZLE
+ Daha Fazla Göster
FİYAT
Geri
TEMİZLE
-

Tıpkı giysilerde olduğu gibi takılarda da ara ara eski yıllara dönüşler oluyor. Önümüzdeki sonbahar-kış sezonunda da 90lı yılların choker (tasma) kolyelerini kadınların boyunlarında çokça göreceğe benziyor. 

Kadın kolye modelleri arasında choker çeşitlerine baktığımızda değişik tasarımlara rastlamak mümkün. Sokak modasında kullanım için bant şeklinde choker kolyeler belki de en çok tercih edilenlerden olacak. Özellikle kadifeden yapılan siyah choker kolyeler boyunları zarafetle süsleyecek. Abiye kıyafetlerle kullanmak için de choker kadın kolye modelleri tasarlanmış. Bunlar da ışıltılı choker kolyeler. Özellikle dekolteli kiyafetlerinizde, straplez giysilerinizle taşlı, pullu, ışıltılı choker kolye modellerinizi rahatlıkla kullanabilirsiniz. Sokak kıyafetlerinizle kullanacağınız bir diğer bayan kolye modeli ip şeklindeki choker kolyeler. Deri şeritler de bu tarz kolyeler için biçilmiş kaftan.

Kolyelerin üretildiği geniş bir malzeme yelpazesi var. Değerli madenler, yarı değerli madenler, altın kaplamalar, gümüş kaplamalar yine değerli ya da yarı değerli taşlar, doğal taşlar, metaller, plastikler, ahşap ürünler. Choker kolyelerin de altından, gümüşten, bronzdan, pirinçten, bakırdan yapılanları olduğu kadar metalden yapılanları da var. Saydığımız bu geniş yelpazedeki malzemelerden üretilmiş choker kolyeler bu sezon kadın kolye modelleri arasında önemli bir yere sahip olacak. 

Kadın kolye modelleri arasında kalp figürü her zamanki gibi baş sıralardaki yerini koruyor. Yine çok değişik bayan kolye modellerinde çok kullanılan bir figür olacak. Osmanlı figürleri de yine kolyelerde göz dolduran çeşitler arasında. Ayrıca doğa da her zaman olduğu gibi kolyelerin ilham kaynağı. Çeşitli hayvan figürleri, arılar, kelebekler ve daha pek çok kanatlı figürü, deniz kabukları, hayvan figürleri değişik tasarımlı bayan kolye modellerinde kendini gösteriyor.

Kadın kolye modellerine baktığımızda zarif ince kolyelerin yanı sıra daha gösterişli ve göz alıcı, iri kolye tasarımlarının da raflarda yer bulduğunu görüyoruz. Özellikle zincir takılar sonbahar-kış aksesuarlarının ilk tercihlerinden biri olacak. İnci kolyeler yine tüm ihtişamı ve zarafetiyle kadınların boyunlarını süslemeye devam edecek. Hatta inci kolyeler sadece abiye kıyafetlerle kullanılan takılar olmaktan çıkıp günün her saati kıyafetlerin tamamlayıcısı olarak kullanılmaya başladı.

Bayan kolye modelleri arasında melek figürleri ve yonca yaprakları taşıdığı mistik anlamları nedeniyle de kadınları mutlu eden tasarımlardan. Son zamanlarda takı dükkanlarının vitrinlerinde sıkça rastladığımız kolye tasarımlarından biri de gezegen modelleri. Kat kat zincir kolyeler, yine birkaç katlı boncuk kolyeler kıyafetlerimize değer katan seçeneklerden. Nazar boncuklu kolye tasarımları da her zaman ilgi gören kadın kolye modellerinden. Sonsuzluk figürlü takılar da en az nazar boncuklu takılar kadar popüler.

Gömlek yaka kıyafetlerinizle küçük veya orta boy takıları yaka içerisinde kullanırken eğer daha büyük boy kolyeler takmak istiyorsanız gömlek yakanızı tamamen kapatarak kullanabilirsiniz. V yakalar, kalp yakalar her çeşit bayan kolye modelleri için çok uygundur. Kayık yaka ile kısa kolyeler tercih edilmelidir. Balıkçı yaka uzun zincirli kolyeler için idealdir.

 

 

Uygula
Iptal Et
GERİ
ANASAYFA

Ne arıyorsunuz ?

Home Home
Fırsat Ürünleri Fırsat Ürünleri
TESETTÜR TESETTÜR
Trend Ürünler Trend Ürünler