FİLTRELE

Taç

(
Ürün Adeti
)
FİLTRELE
Kapat
Filtre
Renk
Geri
Renk TEMİZLE
+ Daha Fazla Göster
Beden
Geri
Beden TEMİZLE
+ Daha Fazla Göster
FİYAT
Geri
TEMİZLE
-

Taç;  genel anlamıyla kadınların saçlarının tutmaya yarayan, saç tutamlarının yüzlerine düşmesini engelleten. tahta, metal ya da plastikten yarım çember biçiminde nesneye verilen isimdir. Taçlar kafanın üzerinden geçirilerek takıldığı gibi alından geçirilerek te kullanılabiliyor. Kadın taç modellerinde çok farklı materyal kullanımı olduğunu söyleyebiliriz. Kumaş, plastik, tırtıklı, taşlı, nakışlı, kadife, süet, el örmesi, kurdele, ve turban tarzı birbirinden farklı taçlar kadınların zevkine sunulmuş durumda.
                Taç kullanımı özellikle “Gossip Girl” isimli dizinin yayınlanmasından sonra o kadar arttı ki, modacılar kendilerine ne kadar teşekkür etse azdır. Taçların ilk kullanımı tarihçilerin verdiği bilgilere gçre eski Yunan ve Romalıların dönemlerine akdar dayanmakta. Yani neredeyse 2.500 yıl öncesinden bahsediyoruz. Günümüzde moda dünyasında hatırı sayılır bir yeri olan taçlar, aynı zamanda aktif yaşamda spor yapanların da en sevdiği ürünlerden biri. Çünkü alnın üzerinden takılan taçlar aynı zamanda spor sırasında oluşan terin emilimini sağlayarak yüzünüze ter gelmesini engelliyor.

Plastik kadın taç modelleri daha çok çocuklar ve yaşlılar arasında yaygın. Bu da tacın tamamen işlevselliği amacı ile tercih edildiği kesimler olmalarından kaynaklı. Fakat plastik taçlar bir süre sonra baş ağrısına sebep olabiliyor. Dolayısıyla daha yumuşak kadın taç modelleri kullanmakta fayda var.

Kalın taç modelleri arasında ise özellikle işlemeli ve taşlı taçlar, kadife olanlar dikkat çekiyor. Rengarenk parklar taşların işlendiği, nakış detaylı taçlar gelinler tarafından tercih edilirken kimi zaman özel fotoğraf çekimlerinde de kullanılıyor. Bunun yanı sıra elbette ki günlük hayatta ta tarzlarına uygun şekilde bu tip daha dikkat çekici modelleri kullanan kadınların sayısı da hiç azımsanabilecek gibi değil. Kadife kalın taç modelleri ise özellikle süslü giyinmeyi seven kadınlar için muhteşem aksesuarlar. Bu tip taçlar dümdüz kadife kumaşlardan oluşan seçenekler içerdiği gibi kimi zaman inci ya da çeşitli taşlarla bezendiği ya da farklı metal detayların kullanıldığı modelleri de görmek mümkün. Örneğin siyah beyaz puantiyeli maksi elbisenizi dümdüz siyah bir çizmeyle giydiğinizi düşünelim. Şimdide de bu kombininize bordo kalın kadifeden inci detaylı bir taç ekleyelim. Stilinizin bir anda ne kadar değiştiğini gözlerinizde canlandırdınız değil mi? İşte kadın taç modellerinin giymekte olduğunuz kıyafetin stilini değişirmekte bu kadar güçlü bir etkisi var. 

El örgüsü kalın taç modelleri ise özellikle soğuk kış aylarında kulaklarımızın ve kafamızın bize minettar olmasına sebep olacak aksesuarlar. Bu tarz el örgüsü taçları yapmak son derece kolay olduğundan farklı kıyafetlerinize uyan onlarca farklı modeli kendiniz de yapabilirsiniz. Ayrıca alnın üzeinden geçirilen bu taçlar size çok sevimli ve romantik te bir görüntü kazandıracaktır. 

Fiyonk detaylı kadın taç modelleri ise başta çocuklar olmak üzere genç kadınlar arasında da çok sevilen modeller arasında. Bu tarz taçları saçlarınızı topuz yapıp kullanarak retro bir stil de yaratabilirsiniz.

Uygula
Iptal Et
GERİ
ANASAYFA

Ne arıyorsunuz ?

Home Home
Fırsat Ürünleri Fırsat Ürünleri
TESETTÜR TESETTÜR
Trend Ürünler Trend Ürünler