FİLTRELE

Yağmurluk

(
Ürün Adeti
)
FİLTRELE
Kapat
Filtre
Renk
Geri
Renk TEMİZLE
+ Daha Fazla Göster
Beden
Geri
Beden TEMİZLE
+ Daha Fazla Göster
FİYAT
Geri
TEMİZLE
-

Aylar süren uzun bir yaz döneminden sonra sonbahar severler için yılın en güzel zamanları geldi. Yağmur, rüzgar ve serin hava! Yağmurlu havalar denilince ise akla ilk gelen şey elbette yağmurluk olacaktır. Yazlıklarımızı yavaş yavaş raflardan toplayıp yerlerine kışlık kıyafetlerimizi yerleştirirken bir yandan da sahip olduğumuz kadın yağmurluk modellerini gözden geçirmemiz gerekecek.

Yağmurluklar pek çok dış giyim grubunun aksine, yıllardan beri en çok renk seçeneğine sahip olan dış giyim ürünlerinden biriydi. Özellikle sarı renkli yağmurluklar bir dönem modasının ikonikleri arasında yer almaktaydı diyebiliriz. Bayan yağmurluk modellerinde yine sarıda olduğu gibi kırmızılar, yeşiller maviler ve özellikle de son trendler ile birlikte holografik parçalara sık rastlar olduk. Hatta mesele öyle bir noktaya geldi ki yağmurluğu sadece yağışlı havalardan korunmak için değil farklı kombinlerimize eşlik etsin diye birçok farklı stil ve renkte seçer olduk. Şüphesiz gelişen modanın da bunda büyük rolü var.

Kadın yağmurluk modelleri arasında en sık karşımıza çıkanlar klasik diye tabir edebileceğimiz beli lastikli, cepli olanlar. Bu tip klasik yağmurluklardan hepimizde en az bir adet bulunmakta diye düşünüyoruz. Bazı bayan yağmurluk modellerinde ise iki farklı tarafın da kullanılabilmesi durumu mevcut olabiliyor. Bu yağmurluklar bir dönemin gözdelerindendi çünkü tek bir ürünü hem farklı renklerde kullanabiliyordunuz hem de yanlış tarafı giymek durumu asla söz konusu olmuyordu. Farklı renklerle farklı kombinler yaratabilme kolaylığı da cabası...

Pastel tonların trendler arasında yer almasından sonra bu tip renkler elbette kadın yağmurluk modelleri arasında da göze çarpmaya başladı. Bebek mavileri, su yeşilleri, soluk sarılar, somonlar, gül kuruları ve pastel pembeler, lilalar, eflatunlar... Bu renklerin hepsi göze öylesine hoş geliyor ki vitrinden bize göz kırpan modellere kayıtsız kalmak adeta imkansız. Tek renkli bayan yağmurluk modellerinin yanı sıra desenli ve baskılı ürünler de dikkat çekiyor. Son zamanların favori desenleri arasında olan yaprak ve bitki desenleri, floral dokunuşlar, sevilen çizgi film karakterlerinin logolarını taşıyanlar ve yılların demode yapmayı asla başaramadığı leopar ve zebra desenleri yağmurlukların üzerinden bizlere göz kırpıyor. 

Rüzgarlık görevi de gören kadın yağmurluk modelleri bizim favorilerimiz arasında diyebiliriz. Özellikle iki zıt rengin bir arada kullanıldığı modeller hem çok şık duruyor hem de rüzgarlık işleviyle yürüyüşlerimizde bize bir nevi koruyuculuk etmiş oluyor. Bazı bayan yağmurluk modellerinde reflektör de tercih edildiği oluyor ki bizce bu, özellikle bisikletçiler için oldukça önemli bir dokunuş. Sadece bisikletçiler için değil akşamları spor yapanlar için çok kullanışlı bir seçim diyebiliriz; zira bir anda bastırma ihtimali olan yağmur ve erken kararan hava karşısında dikkat li olup,olası kazalara engel olmak açısından reflektörlü yağmurluklar gündelik hayatta çok işe yaramaz gibi gelse de belirli kullanıcılar için olmazsa olmaz giyim ürünleri arasında yer almakta. 

Uygula
Iptal Et
GERİ
ANASAYFA

Ne arıyorsunuz ?

Home Home
Outlet Outlet
TESETTÜR TESETTÜR
Trend Ürünler Trend Ürünler