https://www.fullamoda.com/
FİLTRELE

Tişört

(
Ürün Adeti
)
FİLTRELE
Kapat
Filtre
Renk
Geri
Renk TEMİZLE
+ Daha Fazla Göster
Beden
Geri
Beden TEMİZLE
+ Daha Fazla Göster
FİYAT
Geri
TEMİZLE
-

Tişörtler yıllardır kadın erkek, genç yaşlı demeden herkesin dolabının demirbaşları arasında yer alıyor. Peki tişörtler ilk ne zaman üretildi ve giyilmeye başladı biliyor musunuz? Tişörtün tarihçesi çok eskilere dayanmıyor açıkçası. Daha eski tarihlerde ortaya çıktığına dair birkaç görüş olsa da aslında tişört 1900’lü yılların Amerika’sında ortaya çıkmış ki bu da bizim bildiğimiz anlamdaki tişört olarak değilmiş. Tişörtün ilk kullanım yeri, cephede savaşan askerlerin iç giyiminde kullanılmasıymış. Başlarda Amerika Deniz Piyadeleri için üretilen tişörtün piyadelerce giyilmesinin sebebi ne peki?  Bahriyelilerin göğüs kıllarının görünmesini engellemek elbette! Askerler için tasarlanan bu bir nevi-içlik- zamanda bir moda haline gelmiş. Bunun da sebebi askerlerin cepheden döndükten sonra da tişörtleri giymeye devam etmeleri. Bu noktada asıl etkiyi de 

Tişört sanıldığının aksine binlerce yıllık geçmişi olan bir kıyafet değil. Her ne kadar bazı kaynaklarda Mısır’da ya da Roma’da çıktığını söylese de tişörtün ilk çıkış tarihi 1900’lü yıllarda Amerika’da görülüyor. O da günümüzde kullanıldığı şekilde de değil. Günümüzde algıladığımız gibi bir tişört modası yok. Aksine tişört ilk önce cephede savaşan askerlerin iç giyimi için üretiliyor. Tişörtün ilk zamanlarda Amerika Deniz Piyadeleri için üretildiği, ilk amacının da bahriyelilerin göğüs kıllarının görünmesini engelleyecek bir iç giyim olarak tasarlanıldığı biliniyor. Bisiklet yaka, beyaz kumaştan ve pamuktan üretilen ilk tişörtler aslında ilk üretildiğinde görülmemesi gereken bir iç çamaşırı olarak düşünülmüştür. Askerlere içlik olarak tasarlanan tişört zamanla bir moda haline geliyor. Peki nasıl oldu da tişört bir moda haline gelmiştir? Bunda neyin ve kimlerin etkisi olmuştur? Gelin şimdi bu sorularımızın da cevabını verelim: Başta da söylediğimiz gibi tişört öncelikle askerlere içlik olarak tasarlanıyor. Ancak bu askerler savaştan dönünce bu tişörtleri günlük hayatlarında da kullanmaya başlıyor. Haliyle gündelik hayatta tişört giyen insan sayısı gün geçtikçe artıyor. Fakat tişörtün popüler olması bununla olmuyor. Asıl etkiyi Hollywood sineması yapıyor. Shirt İngilizcede genellikle vücüdu örten giysi anlamını taşıyor. Tişörtün “t’si ise gövde ve kolları çağrıştırdığını için bu şekilde anılıyor.

Gelelim asıl konumuz olan erkek t-shirt modellerine. Genellikle farklı yakalı erkek t-shirtleri arasında bisiklet yaka, polo yaka ve sıfır yaka gibi modellerin çok rağbet gördüğünü söyleyebiliriz. Erkek tişört modellerinde bu sene baskılı ve sloganlı olanlar çok popüler. Ön tarafa sloganlı erkek t-shirt modellerinin yanı sıra sırt tarafı baskılı olanlar da bu sene karşımıza bolca çıkıyor. Erkek tişört modellerinde bu sene renkli yakalı erkek t-shirtler, farklı renk bloklarının kullanıldığı modeller, cep detayları, çizgi film karakter baskılı olanlar gibi pek çok farklı zevke hitap eden ürün bulmak kolay. Ayrıca sadelik sevenler için dümdüz klasik tişörtler de her zaman doğru seçenek olacaktır.

 

Uygula
Iptal Et
GERİ
ANASAYFA

Ne arıyorsunuz ?

Ara
Kampanyalar
TESETTÜR
CENTER OF FASHION