FİLTRELE

Yelek

(
Ürün Adeti
)
FİLTRELE
Kapat
Filtre
Renk
Geri
Renk TEMİZLE
+ Daha Fazla Göster
Beden
Geri
Beden TEMİZLE
+ Daha Fazla Göster
FİYAT
Geri
TEMİZLE
-

Modadan söz edildiğinde ilk akla gelen kadın dünyası olsa da babalarımızın tek takım elbiseli, tek pantolonlu dünyası çoktan geride kaldı. Günümüz dünyasında erkekler de en az kadınlar kadar kendine özen göstermekte, günümüzün moda trendlerini takip etmekte ve kendi giysi seçimlerini kendileri yapmayı tercih etmekteler. Onların da giysi modelleri tıpkı bız kadınların ki gibi her yıl değişiyor. Yakalar büyüyor, küçülüyor. Kol kesimleri farklılaşıyor. Bel kesimleri onlarda da bir düşük bel oluyor, bir yüksek bel. Düz kesimli modeller, slim fit modeller, pilili pantolonlar, jogger pantolonlar. Kısa pantolonlar, uzun pantolonlar, şortlar. Kısacası moda sektöründe kadın dünyasıyla başa baş giden bir erkek dünyasından söz etmek mümkün. Hatta zaman zaman cinsiyetsiz modellerin yer aldığı defileler bile yapılmakta tasarımcılar tarafından.

Bu yazımızda, dolabın en kullanılmayan raflarına tıkıştırılmış, epeydir yüzüne bakılmayan erkek yelek modellerinin arka rafların karanlığından çıkıp en öndeki askılara geçmesinden söz edeceğiz. Yelek kelimesinin anlamına baktığımızda ceket altına giyilen kolsuz ve kısa giysi şeklinde tanımlandığını görüyoruz. Aslında uzun bir hikayesi ve farklı kullanım alanları var yeleklerin. Günlük giysilerin yanı sıra askeri yelekler, avcı yelekleri, cankurtaran yelekleri, kurşun geçirmez yelekler gibi çok değişik işlevlerle kullanılıyor ve çok da önemli görevler üstleniyor. Moda dünyasındaki yerini alışı ise 17. Yüzyıla kadar dayanıyor. 19. Ve 20. Yüzyıla gelindiğinde yeleklerin takım elbise içinde 3. Parça olarak kullanıldığını görüyoruz. 1970 li yıllardan 2000 li yılların başına kadar erkek takım elbiselerinin parçası vazgeçilmez parçası olan yelekler o tarihten itibaren popülaritesini kaybetmiş. Bu sezon ise erkek yelek modelleri yeniden altın çağını yaşamaya başladı. Üstelik sadece takım elbiselerde ceket içine giyilmekle kalınmıyor. Kumaş, deri, jean, örgü erkek yelek modelleri de yaygın olarak kombinlerin bir parçası haline gelmiş durumda. Özellikle deri ve örgü deri karışımı erkek yelek modelleri çok tercih ediliyor.

Takım elbise içinde kullanılan erkek yelek modellerinde genellikle pantolon ve ceketle aynı kumaş tercih ediliyor. Çizgili, ya da ekose desenli takım elbiselerin içine pantolon ve ceket renklerine uyumlu düz renk ceketler de bir seçenek. Gömlek üzerine çok yakışsa da tshirt üzerine de sıklıkla kullanıldığını görüyoruz. Abiye erkek giyiminde smokinin vazgeçilmez parçası erkek yelek modelleri. 

Dış giyimde de şişme erkek yelekleri pek çok tasarımcının koleksiyonunda kendine yer bulmuş. Özellikle sonbahar aylarında kullanım kolaylığı ve konforu nedeniyle hemen her yaştaki erkek tarafından tercih ediliyor. Şişme erkek yeleklerinin kapüşonlu modelleri de mevcut. Düz renlerin yanı sıra kamuflaj desenleri de seçenekler arasında. Ayrıca düğmeli modellerin yanında fermuarlı modeller de değişik kesimleriyle vitrinlerde yerini alıyor.

Kumaş ve şişme montların yanı sıra triko erkek yelek modelleri de çok değişik desen ve dokuma ile erkeklerin beğenisine sunulmuş durumda.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uygula
Iptal Et
GERİ
ANASAYFA

Ne arıyorsunuz ?

Ara
Kampanyalar
TESETTÜR
CENTER OF FASHION